Edukativna radionica "Izrada Mahalice"

Fotografije uz članak 3
15.04.2025
Edukativna radionica: Izrada Mahalice održana je 14. travnja 2025. godine u Osnovnoj školi Svetvinčenat za učenike 6. razreda u okviru programa Tehničke inovacije i mladi i uz pratnju učitelja Ivora Kučeka.
Radionicu su organizirali Hrvatska zajednica inovatora i Društvo inovatora Kanfanar Rovinj. Voditelj radionice je bio Davor Marčeta, vanjski suradnik Hrvatske zajednice inovatora.
U uvodnom dijelu radionice učenicima se predstavio voditelj i uputio ih u rad radionice. Učenici su dobili kutije s dijelovima za izradu „Mahalice“. U svakoj kutiji je bilo i uputstvo za rad. Prije samog početka sastavljanja Mahalice voditelj je zajedno  s učenicima pogledao uputstva i uputio ih na redoslijed rada. Nakon toga je održao kratku prezentaciju o važnosti korištenja svakog dijela i objasnio im je na kojem principu radi Mahalica i što znači termin perzistencija vizije kako bi shvatili rad Mahalice. Nakon što su sastavili Mahalicu objasnio im je postupak programiranja teksta i grafike kako bi njihova Mahalica pokazivala upravo ono što svaki učenik želi. Nastavak programiranja će učenici nastaviti doma, a svoj uradak su također s veseljem ponijeli doma. Radionica je trajala 2 školska sada uz pozitivnu evaluaciju sudionika.

Linkovi


Kontakti

Hrvatska zajednica inovatora
Dalmatinska 12 10 000 Zagreb
Tel: +385 1 4886 540
Fax: +385 1 48 46 433
E-mail: uih@inovatorstvo.com
OIB:69872404259